Waldemar GAJDA studia ekonomiczne – magisterskie ukończył na Wydziale Transportu i Łączności Uniwersytetu Szczecińskiego, a studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług tegoż Uniwersytetu. Doktor nauk ekonomicznych – dysertacja została wyróżniona Nagrodą Główną za najlepszą w Polsce pracę doktorską w 2000 roku przez Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej (w konkursie na najlepszą pracę habilitacyjną, doktorską i magisterską). Od 2019 r. jest profesorem uczelnianym. Główne zainteresowania oraz wysiłek naukowy skupia na zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem podmiotów gospodarczych, w tym szczególnie innowacyjności i zarządzaniu w aspekcie identyfikacji i adekwatnego wykorzystania instrumentów determinujących funkcjonowanie i rozwój przedsiębiorstw, budową modeli i scenariuszy rozwoju w oparciu o innowacje i występujące w gospodarce rynkowej instrumenty endo i egzogeniczne.
1. Wybrane publikacje naukowe w czasopismach znajdujących się w bazie Journal Citation Reports (JRC) lub na liście European Reference Index for the Humanities (ERIH)
2. Monografie własne:
3. Monografie we współautorstwie:
4. Redakcje naukowe monografii – 5 w tym jedna zagraniczna.
5. Publikacje naukowe w czasopismach międzynarodowych – 12 artykułów między innymi w „Journal of Business Economics and Management”, “Land Use Policy”, „Technological and Economic Development of Economy”, „AD ALTA: Journal of Interdisciplinary Research”, “Sustainability”, MEST Journal i VADYBA Journal of Mamagement.
6. Udział w opracowaniach (monografiach) zbiorowych międzynarodowych – 16 monografii (opracowań, rozdziałów) wydanych za granicą.
7. Udział w opracowaniach (monografiach) zbiorowych w Polsce – 51 monografii (opracowań, rozdziałów) punktowanych wydanych w Polsce.
8. Publikacje naukowe w czasopismach krajowych – 3 artykuły: „Przegląd organizacji”, „Oeconomia Copernicana”, “Firma i Rynek”.
9. Udział w konferencjach:
Aktywny udział w 71 konferencjach (publikacja lub publikacja z wystąpieniem) aktualnie:
10. Projekty badawcze:
Przedsięwzięcie badawcze WSZ-SW pt. „Społeczna gospodarka rynkowa w Polsce – uwarunkowania, stan i perspektywy” – opublikowano 2 artykuły własne jako wkład
w przedsięwzięcie badawcze realizowane od 01.01.2008 do 30.06.2010 r.
Przedsięwzięcie badawcze WSZ-SW pt. „Profile kultur organizacji
w przedsiębiorstwach, na przykładzie wybranych przedsiębiorstw” (12.03.13 – 31.12.13 r.) – wyniki badań opublikowano (we współautorstwie) w monografii punktowanej i zaprezentowano je na Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej.
Przedsięwzięcie badawcze WSZ-SW pt. „Analiza i ocena systemów utrzymania ruchu
w przedsiębiorstwach przemysłowych, na podstawie wybranych przedsiębiorstw” (12.03.13 – 31.12.13 r.) – wyniki badań zaprezentowano na Międzynarodowej Konferencji Naukowej oraz opublikowano je (we współautorstwie) w monografii punktowanej.
Własny projekt badawczy pt. „Wykorzystanie instrumentów ekonomiczno-finansowych i organizacyjnych determinujących funkcjonowanie MŚP, na przykładzie wybranych przedsiębiorstw” – opublikowano 7 punktowanych artykułów w ramach tego przedsięwzięcia badawczego w tym 5 opublikowano i zaprezentowano na międzynarodowych konferencjach naukowych (01.09.2013 – 31.11.2014 r.)
Przedsięwzięcie badawcze WSZ-SW pt. ”Ryzyko w zarządzaniu przedsiębiorstwem
w warunkach gospodarki rynkowej” (29.05.15 – 31.12.15 r.) – wyniki badań zaprezentowano na Międzynarodowej Konferencji Naukowej oraz opublikowano je (we współautorstwie) w monografii punktowanej.
Przedsięwzięcie badawcze WSZ-SW pt. ”Wybrane aspekty zarządzania wiedzą
w przedsiębiorstwach” (9.01.16 – 30.06.16 r.) – wyniki badań zaprezentowano
na zagranicznej Konferencji Naukowej.
Przedsięwzięcie badawcze WSZ-SW pt. ”Badanie jakości w procesach logistycznych” (5.07.16 – 30.11.16 r.) – wyniki badań zaprezentowano na Międzynarodowej Konferencji Naukowej.
Przedsięwzięcie badawcze WSZ-SW pt. „Innowacyjność małych i średnich przedsiębiorstw” (1.10.2016 – 31.12.2018 r.) materiały przedstawiono do publikacji na Liście Filadelfijskiej.
1. Podnoszenie własnych kwalifikacji – kursy, szkolenia:
2. Udział w programach (europejskich, krajowych):
3. Kierowanie projektami z innymi uczelniami, ośrodkami:
4. Udział w radach naukowych czasopism:
5. Członkostwo w organizacjach naukowych (międzynarodowych, krajowych):
1. Wieloletnia opieka nad grupami studenckimi, rokiem.
2. W prowadzonych ewaluacjach pracowników dydaktycznych w opinii studentów uzyskiwał w:
Wyższej Szkole Menedżerskiej następujące oceny w skali od 1do 6:
Warszawskiej Szkole Zarządzania – Szkole Wyższej oceny w skali od 1do 5:
1. Stanowiska i funkcje na uczelni:
Aktualnie: